آموزش تعویض موتور کولر گازی به صورت تخصصی (ویدئو)


نحوه پیدا کردن سر موتور کولرگازی و تعویض آن:در بعضی موارد نوع سر بندی کولر گازی روی موتورها مشخص می باشد اما در بیشتر موارد این نوع سربندی ها مشخص نیستن و از تکنسین انتظار می رود که این کار بتواند انجام دهد.

 

در این مقاله انجام این کار رو به بهترین و ساده ترین روش که باعث می شود برای همیشه در یادتان بماند آموزش خواهیم داد. در ابتدای انجام این کار در هر موتوری 3 سر وجود دارد که آنها را نام گذاری میکنیم.(به ویدیو آموزشی در این مورد دقت کنید)      L1 L2 L3 در قدم بعدی مقادیر اهم بین پایه ها را به دست می آوریم.

به فرض مثال مقدار پایه های      L1 ,L2=0.2

L2,L3=0.6

L3,L1=0.4

بعد از به دست آوردن مقدار اهم بین پایه ها برای اطمینان بیشتر باید مقدارها  رو بنویسیم، و بعد در بین 2 مقدار کمترین، پایه های مشترک را پیدا میکنیم با توجه به مقادیر بالا بین 2 مقدار کمترین پایه های مشترک می شود پایه L1 و بایه L1 ما می شود   C یا (فاز) و بعد بین 2 مقدار کمترین و بیشترین، پایه های مشترک را پیدا می کنیم که با توجه به مقادیر بالا بین 2 مقدار کمترین و بیشترین می شود پایه L2 و پایه L2 ما می شود   R  یا (نول) و طبیعتا پایه باقی مانده می شود L3 یا (استارت) به همین روش ساده و بسیار کاربردی برای همیشه مقدار       R S C رادر موتورهای کولر گازی تشخیص دهید .

 

به امید فراگیری هرچه بیشتر علم و صنعت در کشورمان.

مطالعه بیشتر: نصب کولرگازی در تبریز

کولرگازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به مشاوره نیاز دارید؟ تماس بگیرید!